Oficjalna strona Europejskiej Fundacji KrewAktywni

Idź do spisu treści

Menu główne

Jagódka

Podopieczni

Pomóż Jagódce w walce z białaczką!

100% środków wpłaconych na Jagódkę zostanie przeznaczonych na Jej potrzeby!

Wpłat można dokonywać na konto fundacji
z dopiskiem:

"Dla Jagódki"
65 2030 0045 1110 0000 0259 4170

Jagódka jest 3 letnią dziewczynką. Mając  5 m-cy zachorowała na ostrą białaczkę szpikową   AML M 4. Przeszła wielomiesięczne leczenie w klinice w Gdańsku, pięć cykli  chemioterapii oraz radioterapię. Po czterech miesiącach od zakończenia leczenia nastąpiła niestety  wznowa choroby. W styczniu 2013 roku choroba wróciła w zmienionej, gorszej formie AML M5.
Jagódka przeszła dwa cykle bardzo silnej chemii powikłanej wylewem krwi do rdzenia kręgowego. W efekcie  biegająca 1,5-roczna  dziewczynka została sparaliżowana.
Dziś pozostał jej niedowład kończyn dolnych oraz pęcherz neurogenny. Jagódka przeszła również operacje udrożnienia  jelita z powodu niedrożności porażenno-mechanicznej. Wszystko to  powikłania wynikające z chemicznego leczenia białaczki.
W maju 2013 córeczka przeszła pierwszy przeszczep szpiku w klinice w Poznaniu. Przeszczep okazał się nieskuteczny.
We wrześniu 2013 oraz w październiku 2013 Jagódka przeszła dwa doszczepy  DLI –infuzje limfocytów dawcy. Wszystkie te działania okazały się niewystarczające  gdyż w styczniu 2014r. Jagoda zachorowała po raz trzeci.
W tym momencie leczenie białaczki staje się  bardzo ograniczone. Zostały wykorzystane praktycznie wszystkie metody.
Przez ostatnie miesiące przeszła terapię eksperymentalną, która ma doprowadzić ją do kolejnego przeszczepu od kolejnego dawcy. Daje to nadzieję na pokonanie choroby.
Jeżeli to okaże się nieskuteczne pozostają  doświadczalne badania kliniczne poza granicami kraju. Koszt takich procedur sięga kilkuset tysięcy euro.
W okresie około i poprzeszczepowym niezbędne są leki antywirusowe i antygrzybiczne, które nie są refundowane przez NFZ. Jagódka wymaga również stałej rehabilitacji, terapii neurologopedycznej i psychologicznej.
Wierzymy, że warto o nią walczyć.  Po tym wszystkim Jagoda może dać z siebie światu więcej niż od niego dostała... musimy dać jej tylko szanse dorosnąć.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego