Oficjalna strona Europejskiej Fundacji KrewAktywni

Idź do spisu treści

Menu główne

Misja

O nas

         Europejska Fundacja KrewAktywni to ludzie z pasją, dla których drugi człowiek jest wartością priorytetową. Angażujemy się w ochronę życia i zdrowia, propagujemy aktywne spędzanie wolnego czasu, a także niesiemy pomoc najuboższym.
Jednym z głównych obszarów działalności jest promocja honorowego krwiodawstwa. Współpracujemy z klubami Honorowych Dawców Krwi współorganizując ambulansowe i stacjonarne pobory krwi. Prowadzimy akcje edukacyjne pozwalające zrozumieć ideę honorowego krwiodawstwa. Dodatkowo, podczas wszystkich zbiórek rejestrujemy potencjalnych dawców szpiku oraz wyjaśniamy proces oddania, który dla wielu jest niezrozumiały i budzi wiele wątpliwości.

Kolejnym obszarem naszej aktywności jest ratownictwo medyczne. Realizujemy pokazy pierwszej pomocy oraz uczymy jak należy zachowywać się w nagłych przypadkach.
Ponadto, z dużym zaangażowaniem wspieramy najuboższych, szczególnie dzieci. Organizujemy im zabawy okolicznościowe, np. z okazji Mikołajek czy Dnia Dziecka.

        
Europejska Fundacja KrewAktywni powstała z potrzeby wielu serc, aby nieść pomoc innym oraz zwiększać świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony życia i zdrowia. Poprzez swoją działalność EFKA chce wywoływać uśmiech na twarzach osób potrzebujących. Cele te staramy się realizować z jak największym oddaniem, jak najbardziej aktywnie, aby wypełniać je w 100 %.

Misja...

ZWIĘKSZENIE ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZEŃSTWA W ZAKRESIE RATOWANIA I OCHRONY ŻYCIA I ZDROWIA ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM:
- REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU
- PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ I MEDYCZNEJ,
- HONOROWEGO KRWIODAWSTWA,
- TRANSPLANTOLOGII,
- OCHRONY ŚRODOWISKA,
- WSPARCIA SPOŁECZNEGO

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego